fb_icon

ZACHRÁŇME DRAŽDIAK

Jazero Draždiak je v horúcich letných mesiacoch oázou trávenia voľného času Petržalčanov. Osviežujúca voda pod oknami panelákov láka deti aj dospelých.Dostupnosť jazera priamo na sídlisku potláča do úzadia skutočnosť, že sa tu dá kúpať len na vlastné riziko, pretože ponad vodnú plochu sa tiahne vedenie vysokého napätia.

Vedenie mestskej časti nevie tento problém vyriešiť. Rokovania o prekládke elektrického vedenia prebiehajú už niekoľko rokov, ale bezvýsledne. Petržalčanom pritom prekáža, že najkrajšia vodná plocha v Petržalke je nelegálne kúpalisko bez upravených pláží, športovísk, plavčíkov alebo sociálnych zariadení. Ľudia sú nútení kúpať sa tu na vlastné riziko, a nedobrovoľne tak hazardovať so svojimi životmi.

Občianske združenie MLADÁ PETRŽALKA sa rozhodli realizovať petičnú akciu pod názvom ZACHRÁŇME DRAŽDIAK. Cieľom petície je iniciovať prekládku vedenia vysokého napätia, aby sa jazero Draždiak mohlo stať oficiálnym letným kúpaliskom. Petícia tiež požaduje zastavenie akejkoľvek výstavby na brehoch jazera Draždiak a následne jeho celkovú revitalizáciu, ktorá ho premení na dôstojné miesto pre relax a zábavu obyvateľov Petržalky.

Petícia stále pokračuje a MLADÁ PETRŽALKA sa pripravuje na odovzdanie petičných hárkov starostovi Petržalky Vladimírovi Bajanovi, aby sa vo veci jazero Draždiak začalo okamžite konať a nedochádzalo naďalej k ohrozovaniu životov návštevníkov, ktorí sa tu kúpu na vlastné nebezpečenstvo.

Copyright © 2015 MLADÁ BRATISLAVA